Spotkanie z Panią Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej

W ubiegły poniedziałek odbyło się nasze spotkanie z Panią Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej, istniejącej blisko 60 lat organizacji charytatywnej wspierającej polską edukację na terenie Wielkiej Brytanii w siedzibie organizacji w POSK-u na Ravenscourt Park. Przedstawilismy nasz projekt oraz punkt w jakim obecnie się zajmujemy. Projekt został przyjęty bardzo pozytywnie. Dyskutowalismy o różnych potrzebach powołania takiej placówki oraz o zmianach jakie zaszły w nastrojach polityczno-społecznych wsród naszych rodaków od Maja 2004r. i wzrastającej chęci do promowania polskiej kultury i języka wsród srodowisk polonijnych nie tylko w Wielkiej Brytanii. Pani Prezes, w zgodzie z myslą przewodnią PMS wyraziła chęć wsparcia dla naszego projektu, który promuje polską edukację za granicą.

Dyskusja toczyła się też wokół tematu budynku dla naszej szkoły. Znalezienie takiego lokalu na pewno nie będzie łatwe ale wykonalne. Poszlismy sladem innych free schools i w sprawie budynku zaczniemy nasze poszukiwania od lokalnych władz.

Udało nam się też zdobyć zainteresowanie i deklarację dalszej współpracy w zakresie finansów, stworzenia budżetu oraz wszystkich spraw związanych z późniejszą ewentualną  adaptacją lokalu jednego z członków Zarządu (Governing Body) jednej z ostatnio powstałych free schools na terenie Southwark. Osoba ta jest przewodniczącym Komitetu Finansowego przy wspomnianej szkole i posiada długoletnie doswiadczenie w branży doradztwa finansowego Ministrom w Brytyjskim rządzie na bardzo wysokim szczeblu. Przewodniczący wyraził chęć służenia poradą finansową dla celów naszego projektu. Warto dodać że wniosek szkoły o której mowa uzyskał akceptację DfE (Wydziału Edukacji) i swietnie prosperuje już drugi rok.

Projekt nabiera rozmachu i coraz większego zainteresowania nie tylko rodziców ale także osób i instytucji chętnych do współpracy z nami z czego bardzo się cieszymy:)

 

IMG_3538 (2)

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s