O nas

20140806_191827_resized (1)

Bilingual Education Team to  grupa pod patronatem Ambasady RP w Londynie pracująca nad projektem założenia pierwszej w Londynie polsko-angielskiej szkoły podstawowej. W skład grupy obecnie wchodzą głównie rodzice, nauczyciele oraz osoby z branży biznesu. Grupa działa na zasadzie ‘not -for-profit’ czyli nie czerpie zysków z działalności.

Szkoła będzie działać na zasadzie ‘free schools’ tzn. szkoła państwowa finansowana przez Wydział Edukacji, (Dfe) niezależna od rządu lokalnego (council’u). Nauka jest bezpłatna. Nauka będzie odbywać się głównie w języku angielskim według brytyjskiego programu (National Curriculum), przedmioty takie jak angielski (Literacy), matematyka (Numeracy) czy nauki przyrodnicze (Science) natomiast w pozostałych przedmiotach będzie możliwa większa dowolnosć tzn. np. poszerzenie historii i geografii o historię i geografię Polski czy zajęcia artystyczne w języku polskim. Bezdyskusyjnie w języku polskim odbywać będą się przedmioty takie jak: j.polski, historia, geografia czy kultura. Szkoła planuje zatrudnienie wykwalifikowanych nauczycieli anglo- oraz dwujęzycznych. Ponadto będziemy chcieli położyć większy nacisk na zajęcia z kultury fizycznej (PE) i zatrudnić nauczyciela, który miałby taką specjalizację. Szkoła pozostanie szkołą  świecką (niewyznaniową). 

Jak możesz pomóc?

Aby przyczynić się do powstania naszej szkoły, zarejestruj się na naszej stronie. Koniecznie wpisz kod pocztowy gdyż na tej podstawie ustalimy gdzie szkoła jest najbardziej potrzebna:)

Jeśli masz jakieś pytania napisz: polishschoolproject@gmail.com 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s